Category :

Hovorí sa, že zmena práce je jedno z najstresujúcejších období v živote človeka. Opustiť staré, zaužívané zvyky, dennú rutinu a dobre známy kolektív sa niektorí ľudia odhodlajú len pár krát za život. Na druhej strane nová práca prináša so sebou aj nové projekty, zaujímavé výzvy a väčšinou aj lepší plat či ďalšie odmeny. A to nielen pre nového zamestnanca, ale aj pre človeka, ktorý ho na pozíciu odporučil.

Za odporučenie odmena

Pri hľadaní práce je dôležité najmä nájsť a zareagovať na vhodnú voľnú pozíciu. Aj keď väčšina z nás sa v tomto spolieha hlavne na pracovné portály a internet plný pracovných inzerátov, na Slovensku je stále jeden z najefektívnejších spôsobov ako si nájsť dobrú prácu odporučenie od známeho. Veď predsa každý niekoho pozná, kto pozná niekoho, kto práve hľadá zmenu. A práve to je podstata takzvaných referral bonusov, ktoré vás za úspešný tip na nového zamestnanca štedro odmenia. 

Na Slovensku je referenčný program bežnou praxou najmä v sektoroch, ktoré trápi dlhodobý nedostatok kvalifikovaných pracovníkov, ako sú informačné technológie, finančníctvo, logistika, priemysel či konzultačné služby. Ako benefit pre zamestnancov ho však uvádza len o niečo viac ako 10 % firiem. Ak práve nepracujete v spoločnosti so zavedeným referral programom, nezúfajte. Môžete sa zapojiť aj do externých referenčných programov, ktoré ponúkajú napríklad konzultačné spoločnosti. 

Zúročte vaše kontakty s EuroView

Poznáte šikovného programátora, dobrého obchodníka či skúseného manažéra? Personálna spoločnosť EuroView, ktorá poskytuje služby v oblasti ľudských zdrojov, sa na obsadzovanie podobných pozícii zameriava už od roku 2001. Poznajú prostredia a chod firiem, ako aj konkrétne pracovné náplne. Preto ak chcete aj vy svojmu známemu dopriať super job a byť pritom odmenený nie len dobrým pocitom, ale aj hodnotným darčekom, pozrite si vždy aktuálne voľné pracovné pozície a využite Refferal Bonus program od EuroView. 

Poznáte šikovného kandidáta, ktorý by sa hodil na niektorú zverejnenú pozíciu? Vyplňte jednoduchý formulár pre Referral Bonus program. Ak váš známy nastúpi a zotrvá v práci počas celej garančnej doby, získate od EuroView zaujímavú odmenu. 

Podľa skúseností kandidáta to bude vecná odmena v hodnote 150 EUR (junior do 2 rokov praxe), 400 EUR  (stredne skúsený kandidát 2-5 rokov praxe) alebo 1000 EUR (skúsený kandidát 5+ rokov praxe ). Môžete tak získať napríklad Full HD monitor BENQ, Sony Playstation, Go Pro kameru alebo herný notebook. Môžete si tiež zvoliť inú elektronickú vecnú odmenu v danej  hodnote s odchýlkou +/- 50 € na každej úrovni.

Preto ak vo vašom okolí niekto uvažuje o zmene práce, neváhajte ho v tom podporiť a porozprávať mu o voľných pracovných pozíciách zverejnených na stránke Euroview. Môže to byť totiž výhodné pre vás oboch.