Spolupráca s headhunterom EuroView
Category :

Už vás niekedy oslovil headhunter alebo ste reagovali na pracovnú pozíciu cez personálnu spoločnosť? Ak patríte k špecialistom či manažérom v IT, finančnom alebo poistnom priemysle, pravdepodobne je to pre Vás bežná vec. Väčšina kandidátov však na oslovenie headhunterom reaguje s odstupom. Spolupráca s personálnou spoločnosťou Vám ale môže výrazne pomôcť vo viacerých smeroch, aj keď prácu aktívne nehľadáte. Aké sú najväčšie benefity spolupráce kandidáta s headhunterom?

1. Získate dôležité informácie

Kým firmy hľadajúce novú pracovnú silu väčšinou len zverejnia strohý inzerát, personálne spoločnosti svojich klientov poznajú dokonale a vedia o firme aj o pozícií dôležité informácie. Prečo sa pozícia obsadzuje? Aké je zloženie tímu? Kam sa môžete z tejto pozície posunúť? Aké sú plány firmy do budúcna? To všetko Vám headhunter povie ešte predtým, než by ste museli strácať čas absolvovaním niekoľko-kolových pohovorov.

2. Zvýšite svoje šance kvalitnou prípravou

Headhunteri majú k dispozícii aj akési “zákulisné informácie” o pozícii, poznajú svojich klientov a vedia, koho hľadajú. Vďaka tomu Vás na pohovor dokonale pripravia. Pozriete sa spolu na Váš životopis a upravíte ho tak, aby bol pre firmu zrozumiteľný, prehľadný a atraktívny. Vyzdvihnete Vaše skúsenosti a zručnosti relevantné pre spoločnosť a naopak v úzadí ponecháte menej zaujímavé informácie. Vo finále tak niekoľkonásobne zvýšite svoje šance na získanie novej práce.

3. Budete presne vedieť, čo vás čaká

Ako bude prebiehať výberový proces? Koľko a akých kôl pohovorov vás čaká? Ako rýchlo potrebuje firma pozíciu obsadiť? Všetky podrobnosti výberového procesu, zaužívané postupy firmy aj to, na čo sa máte pripraviť, Vám headhunter vždy povie dopredu. Zariadi pre Vás vyhovujúci termín aj čas stretnutia a vyzbrojí Vás tipmi a trikmi, ktoré Vám pomôžu pri pohovore. 

4. Pripravíte sa na kritické otázky

Vo väčšine firiem prebiehajú pohovory podľa štandardne zaužívanej štruktúry, takže sa nevyhnete otázkam o vašej platovej predstave či plánoch na budúci kariérny rast. Na tie Vás dobre pripraví práve skúsený headhunter. Pomôže Vám ujasniť si plat, ktorý si môžete pýtať či skoriguje kariérne očakávania tak, aby ste boli spokojní Vy aj spoločnosť a pohovor dopadol úspešne.

5. Viete, čo sa deje s vaším životopisom

Určite sa Vám už pri hľadaní práce stalo, že sa Vám firma, do ktorej ste poslali životopis, ozvala až po niekoľkých týždňoch, prípadne sa neozvala vôbec. Toto sa vám pri reagovaní na pozíciu cez personálnu spoločnosť nestane. Headhunter je s Vami v neustálom kontakte počas celého výberového procesu a monitoruje priebeh na strane klienta, takže máte spätnú väzbu prakticky okamžite. Naopak, ak sa do firmy hlásite priamo, tieto informacie nemáte. 

6. Máte istotu, že váš životopis sa dostane ďalej

Do firiem sa priemerne hlásia desiatky až stovky kandidátov, no na posúdenie manažérovi sa dostane len niekoľko životopisov. Pri spolupráci s personálnou spoločnosťou máte vo väčšine prípadov istotu, že ten Váš životopis sa nestratí a že sa dostane na posúdenie ku konkrétnemu manažérovi, ktorý si hľadá zamestnanca. Najmä, ak je daná personálna spoločnosť na trhu etablovaná a s klientom majú vybudované dobré vzťahy.

7. Dostanete spätnú väzbu

Headhunter za Vás stráži celý proces a tak máte istotu, že Váš životopis neskončí v koši. Ak ju firma poskytne, dozviete sa aj spätnú väzbu po pohovore u klienta, ktorú by ste inak nedostali a ktorá vám pomôže do budúcna. Vyhnete sa tiež prekvapeniam a aj únavnému čakaniu na odpoveď.

8. Headhunter je na vašej strane

Jednoducho, headhunter je na vašej strane a jeho záujem je rovnaký, ako ten váš: nájsť si zaujímavú a dobre platenú prácu, v ktorej budete spokojný. Ak sa práve obzeráte po novej práci, kontaktujte personálnu spoločnosť Euroview, ktorá je na trhu už 18 rokov a pomôže vám nájsť uplatnenie najmä v IT sektore. Headhunter a majiteľ Euroview Matej Kováč je tým správnym partnerom, ktorý vás prevedie cestou hľadania novej práce. Obráťte sa naňho priamo emailom alebo telefonicky (matej.kovac@euroview.sk, 0903 835 676).

9. Bonus: Nehľadáte prácu? Pomôžte headhunterom a získajte skvelú odmenu

Ak si práve nehľadáte prácu, ale pri čítaní blogu Vám napadol niekto, kto by mohol služby Euroview oceniť, dajte nám o ňom vedieť. V rámci referral bonusu Vás za tip na kandidáta, ktorému pomôžeme zamestnať sa u niektorého z našich klientov, vecne odmeníme: Podľa skúseností kandidáta to bude vecná odmena v hodnote 150 EUR (junior do 2 rokov praxe), 400 EUR  (stredne skúsený kandidát 2-5 rokov praxe) alebo 1000 EUR (skúsený kandidát 5+ rokov praxe ). Pozrite si voľné pozície na stránke www.euroview.sk a povedzte o nich svojim známym. S personálnou spoločnosťou Euroview totiž získate všetci.

VY ODPORÚČATE MY ODMEŇUJEME

Referral

Bonus program

Chcete dopriať svojmu známemu super job a byť pritom odmenený nie len dobrým pocitom, ale aj hodnotným darčekom?
Využite náš Refferal Bonus program.  Postup je jednoduchý:
1. Prezrite si otvorené pracovné pozície
2. Vyplňte formulár pre Referral Bonus program
3. Podľa skúseností kandidáta Vám zašleme Vašu odmenu

Podmienkou je zotrvanie kandidáta na pozícii počas garančnej doby.

Junior kandidát (do 2 rokov praxe)

Full HD monitor BENQ GW2780 v hodnote 154,90 €

Stredne skúsený kandidát (2-5 rokov praxe)

SONY playstation v hodnote 391,70 €
alebo
GoPro kamera 389 €

Skúsený kandidát (5 a viac rokov praxe)

Herný notebook DELL G5 15 Gaming v hodnote 1 094 €